Reklam Yasağı ve Biz

sevgili meslektaşlarım, bu yazıya erişebildiğinize göre muhtemelen işbu web sitesinin varlığı ve/veya içeriği sizi rahatsız etti. ancak sizi temin ederim ki; işbu web sitesi de, web sitesi içeriği de reklam ya da müşteri bulma odaklı oluşturulmadı.

değişen ve gelişen dünyada “dijital ayak izi”nin öneminin hepimiz farkındayız. yakın zamanda web’de bulunabilirliğin, adliyeden çıkıp çevrede avukat aramaktan daha yaygın ve önemli hale geleceğini öngörmemek mümkün değil. dolayısıyla artık sadece elektronik-kartvizit yerine geçen ve iletişim & ulaşım & vekalet bilgilerinin paylaşıldığı basit web sitelerinin yerini, arama motorlarında üst sıralara tırmanabilmek ve tüketiciye en kolay yoldan ulaşabilmek için özgün ve düzenli içerik girilen, 100’lerce makaleden oluşan web siteleri alıyor ve alacak.

bu sebeple sürekli içerik ile beslenen (hukuki makale, dava dilekçesi paylaşımı vs) web siteleri gelişen teknoloji ile şekillenen tüketici alışkanlıklarına bir cevap aslında ve bunu çağa uyum sağlamak isteyen her meslektaş gerçekleştirmek zorunda. aksi takdirde bulunduğu çevreyi aşamayan, hatta kendi faaliyet bölgesinde yeterince tanınmayan avukatlar piyasanın kaybedeni pozisyona kolayca düşmek durumunda kalabilecekler.

Beyaz Hukuk & Danışmanlık Bürosu olarak; işbu web sayfamız üzerindeki hiç bir içerik ile, şahsımıza vekalet verilmesi gerektiği bırakın açık şekilde söylenmemiş, ima dahi edilmemiştir. meslektaşlarımızdan kendimizi farklılaştıracak hiç bir söylem içerisine girilmediği gibi, meslektaşlarımızı alçaltacak veyahut haksız rekabete yol açacak tek bir cümle dahi kurulmamıştır. aynı şekilde sistemiz Google Adwords v.b. hiç bir reklam sağlayıcı ile dolaylı dahi olsa çalışmamaktadır. yani web sitemizin arama sonuçlarında yukarıda yer alması için veya kullanıcıların etkileşime girdikleri sitelerde işbu sitemizin reklamının yapılması için hiç bir ödeme veya ücretsiz herhangi bir şey yapılmamıştır.

yine Avukat Ali BEYAZ olarak şahsıma ait bütün sosyal medya hesapları, reklam olabilecek şekilde “sponsorlu” veya “verified” (yani mavi tik) olarak kullanıma açılmamış, ticari olmayan sayfalardır.

son olarak belirtmek isteriz ki; işbu web sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerinin sadece ve sadece randevu alma amaçlı paylaşıldığı defaatle vurgulanmış, site üzerinde bilhassa hukuki makalelerin yer aldığı sayfalarda insanların doğrudan soru soramaması için yorum alanları kaldırılmıştır. ayrıca reklam yasağını web sayfaları üzerinden delmeye çalışan bazı meslektaşlarımız gibi, kullanıcıların doğrudan avukata soru sorabilecekleri iletişim kutuları, formlar vs. sitemizde hiç bir şekilde bulunmamaktadır.

bütün bu hususların, siz meslektaşımızı ikna edememiş olması halinde sizi dinlemeyi ve sizden gelecek geri bildirim doğrultusunda gerekli düzenlemeleri hayata geçirmeyi çok isterim…

sevgiyle kalın…