27 Temmuz 2016 – Ultra Bürokrat Terör Örgütü

Kimden bahsettiğim ortada. 2008 yılından bu yana lanet okumayı sürdürdüm bir oluşuma nihayet iktidar kanadından da aynı tepkilerin geldiğini görmek gayet güzel. Yalnız biraz geç kalınmadı mı?

Mesela söz konusu örgüt; yargıya, orduya, devlet dairelerine kısaca bürokrasiye sızarken örgüt değil miydi? Sızma dediğime bakmayın, açık açık devlet kadroları kendilerine peşkeş çekilirken masumlar mıydı?

Eski Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ün YGS’deki kopya iddialarıyla ile ilgili olarak söylemiş olduğu “Ben tatmin oldum” sözü hiç mi hiç aklımdan çıkmadı mesela. Hatta o zaman yazdığım bir gazete yazısında da aynen şu ifadeyi kullanmıştım: “Cumhurbaşkanımız tatmin olduysa bize b*k yemek düşer.” Ne kadar rahatsız olmuşsam bu açıklamadan salon adamı kimliğimi terkedivermişim hemen.

Yine söz konusu örgüt; Ergenekon, Balyoz vs soruşturmalarıyla, üretilen sahte delillerle, gizli tanıklarla orduda kansız katliam yapıp, kozmik odadaki milli stratejilerimizi belki de yurtdışına sızdırırken hatta hatta ordunun başındaki isim terör örgütü üyesi olmakla suçlanıp içeri tıkılırken “Ben bu davanın savcısıyım” ve “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” ifadelerini ben mi kullanmıştım yoksa şu an iktidarda olup, şimdilerde darbe mağduriyeti edebiyatı yapanlar mı?

Askeri okullardaki başarılı subay adayları sırf kendilerinden değiller diye mobbing ile sindirilip binlerce TL tazminat ödeyip okullarından ayrılmak zorunda bırakılırken; benim de içlerinde bulunduğum hukukçular yazılı sınavlarda başarı elde ettikleri halde mülakatlarda sırf söz konusu yapılanmadan olmadıkları için hakim&savcı olmaktan alıkonulurken; çiçeği burnunda bilim insanları, akademisyenler; üniversitelerden, TÜBİTAK’tan sürgün edilirken bu yapılanmaya dokunan yanmıyor muydu?

Bütün bu pislikleri ortaya çıkarmak, halkı bilgilendirmek için gayret sarfeden, Hanefi AVCIlar, Tuncay ÖZKANlar, hatta (bunu söylediğime inanmayacaksınız ama) Doğu PERİNÇEKler içeri atıldığında neredeydiniz ey demokratlar?

Neredeydiniz ben biliyorum. Bu adamların organize ettikleri Türkçe Olimpiyatlarına özel para basmakla meşguldünüz. Seçimlerden sonra “okyanus ötesine” selam göndermekle meşguldünüz. Sesini çıkaranların seslerini “hukuk” ile kesmekle, basılmamış kitapları toplatmakla meşguldünüz. Herşeyi geçtim, malum şahsa “Hocaefendi Hazretleri” demekle meşguldünüz. Kısaca şimdiki darbeci cemaatin yaptığı herşeyde gölgesi yada kurtarıcısı değil miydiniz? “Kandırıldık” demeniz bütün bunları unutturacak mı sanıyorsunuz?

Yani bu darbeyi yapan kadroları bulundukları mevkiilere kimler getirdi, asıl mesele bu sevgili dostlar. Bunlar bizlere yaşattıkları bunca sıkıntıların hesabını nasıl verecekler?