17 Ağustos 2016 – Bu Son Olsun

Bu yerel basındaki Doğu PERİNÇEK tartışmaları artık hepimizi yormaya ve sıkmaya başladı. Umarım bugünkü yazım bu tartışmanın sonlanmasına için yeterli olur.

Geçtiğimiz hafta MİT Kontrterör Dairesi eski başkanı Mehmet EYMÜR, CNN TÜRK’e canlı yayına bağlanarak şu sözleri sarfetti: “Fethullah Gülen örgütlenmesinin bir eşi de bu Aydınlıkçılardır. Bunlar da sola karşı kurulmuş, solu bitirmek için kurulmuş bir örgüttür. Bunların 1972 senesinde ev ev arandığı zamanda bunları biz bir İngiliz’in evinde yakaladık. Bunların her şeyini ben iyi bilirim. Doğu Perinçek’in PKK’yı ziyaretindeki resimleri de ben bastırdım. Onun için onların bir göbek acısı var zaten.” Doğrudur yanlıştır yorum yapmak güç, kaynak sağlam değil çünkü. Fakat böyle bir iddianın varlığı bile başlı başına vehamet arzediyor.

Şimdinin FETÖcülerinden Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetimi Ekrem DUMANLI ile birlikte…

İddiayı doğrudan yalanlamak da mümkün değil. Çünkü konuştuğumuz zemin, yazımın içine dağıttığım fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere kaygan. Ben ise birçoğumuz gibi bu kay pardon kayganlığın farkına 7 Haziran 2015 seçimlerinin akabinde, PERİNÇEK’in AKP yanlısı söylemlerinden sonra vardım. Hemen birkaç örnek vereyim havada kalmasın bu iddialar: “AKP ile Vatan Partisi aynı mevziide”, (FETÖcü kadrolar temizlenirken) “Hayatımın en mutlu dönemini yaşıyorum”, “Cemaata karşı ERDOĞAN’la beraber olacağız”, “Muhafazakarlarla ortak bir vatan cephesi oluşturduk”, (1 Kasım 2015 seçimleri akabinde) “Seçim sonuçlarını vatan savaşı belirledi” vs…

Ünlü beyaz güvercin ve çiçek taciri Abdullah ÖCALAN’la Ortadoğu pazarına giriş yaparken… 😀

Cemaate karşı olma demiyorum, hobi olarak yine ol. Ama karşı olmak bahane, AKP’li olmak şahaneyse bu durum en azından bu partiye iyi gözle bakmayan tabanın için izahat gerektirir, bilemiyorum. Hadi diyelim makul sebeplerin var artık bunun için. O zaman şimdi yanında olduğun kişilerin daha önce iddia ettiğinin gibi BOP Eşbaşkanlığından istifa edip etmediğini de açıkla. Açıkla ki diyebilelim evet AKP senin mevziine gelmiştir. Öbür türlü sen mevzii değiştirmiş gibi görünürsün. Benden sana ortalama bir seçmen tavsiyesi bu da.

Velhasıl durum özetle bu. İnternet ortamında daha bir sürü çelişik PERİNÇEK resmi mevcut. MAO fotoso önünde, Akit yazarı Abdurrahman DİLİPAK ike kulak omuza, kediciklerin şahı Adnan OKTAR hoca ile vs. Fazla yer tutmasın diye yer vermedim. PERİNÇEK tartışması bitti ise Cumhurbaşkanımızın üniversite diploması da dahil olmak üzere diğer önemli konulara dönebilir miyiz lütfen?

Bu da internet kullanıcılarına bir hediyemiz olsun: https://goo.gl/4DqWqH