16 Eylül 2015 – Oyunu Seven Saysın!

İnterneti bilhassa sosyal medyayı aktif kullananlarınız illa duymuşsunuzdur OyveÖtesi’ni. Kendi tanımlamalarıyla “tamamen gönüllü ve siyasi partilerden bağımsız bir avuç genç”in başlattığı bu kıvılcım, 3. seçimi olan 7 Haziranda en yüksek katılımla sandıklara bizim adımıza göz kulak oldu. Toplam 45 il ve 162 ilçede 100.000lerce gönüllü ile tamamıyla karşılıksız olarak; oy kullanımı ve sayımı sırasında yapılan bütün usulsüzlüklere müdahele ettikleri gibi, T3 adı verilen yazılım sistemi ile oy sayım tutanaklarını YSK’nın sonuçlarıyla karşılaştırıp farklılık olan sandıkları oyu kaybolan/çalınan siyasi partilere itiraz süresi içerisinde bildirdiler.

Övünerek söylüyorum ki; bir önceki seçimde askerde olan ben, 7 Haziran seçiminde OyveÖtesi Hatay grubuyla, Samandağından katılan bir avuç insandan biri olarak çalışma imkanı buldum. Organizasyonu Hatay taşıyan il sorumlularımız gibi Antakya, İskenderun ve Dörtyol’da sandık başında bulunan gönüllüler de tamamiyle gönüllülük esasıyla Hatayın sandıklarına sahip çıktık.

Görev almış olduğum Antakya Akasya Mahallesi Ayşe Fitnat İlköğretim okulunda, “parti okul sorumlularınca” yapılmak istenen her türlü usulsüzlüğün önüne, ekipteki arkadaşlarımızla ortak hareket ederek geçmiş olduk. Bunu yaparken seçim mevzuatının dışına çıkmadığımız gibi güleryüzümüzü de eksik etmeden sorunları çözmeye çalıştık. Suriyelilerin de yoğun bulunduğu Akasya Mahallesinde seçmenin iradesinin sandığa tam olarak yansıması için elimizden geleni yaptık.

Önümüzdeki 1 Kasım seçimleri için de nihayet kayıt almaya başladı oyveotesi.org. Yakın zamanda da eğitim ve tanışma toplantılarının başlayacağını duyum aldım. Özellikle siyasi görüşü ne olursa olsun Samandağlı bütün gençleri bu organizasyona katılmaya çağırıyorum. Antakyadaki sandıkların bize ihtiyacı var, daha fazla gönüllü ile sandıkların başında olmamız siyasi tarihimizin en kritik seçimi olacak 1 Kasım seçimleri için gerçekten önemli.

Bilgi almak isteyen arkadaşlar www.oyveotesi.org’a göz atabilirler, Hatay Facebook grubu için de www.avalibeyaz.com/oyveotesi adresine göz atabilirler. Sağlıcakla kalın…