01 Mart 2017 – Hayırcı Örgütler Sıralı Tam Liste

Evet cephesinden sürekli duyuyoruz: “FETÖ evet çıkacak diye kuduruyor”, “PKK ve IŞİD hayır çıksın diye ellerinden geleni yapıyorlar”, “Bütün hayır diyenler terörist değil ama bütün teröristler hayır diyor” diye.

Yıllardır batının “Bütün müslümanlar terörist değil ama bütün teröristler müslüman” söylemiyle haksız yere itham edilen biz müslüman coğrafyası, aynı demogojiyi birbirimize karşı silah olarak kullanmaya başlamışız, ne kadar trajik değil mi?

Gelelim örgütlerin ne düşündüğüne diyecem de ne düşündüklerini nerden bilebiliriz ki? Ne FETÖ, ne PKK, ne de IŞİD herhangi bir açıklama yapmadı referandum sürecinin başından beri. Biz bundan ötürü bilmiyoruz tamam da, peki ya evetçiler bunları nerden biliyor acaba? Takdir sizin…

Biz müneccim değiliz, örgütlere fikirlerini sorabilecek yakınlığımız da yok. Ama örgütlerin evetçi mi hayırcı mı olduklarına ilişkin bazı somut deliller hali hazırda mevcut. Misal PKK lideri APO, 23 Şubat 2013’de İmralıda görüştüğü BDP heyetine; “Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz.” demiş, görüşme tutanakları bunu diyor. Dolayısıyla PKK’nın hayır diyeceğin,, hatta hayır çıkması için kuduracağını söyleyebiliriz. Yanlış yazmadım, yanlış okumadınız; PKK HAYIR ÇIKSIN DİYE ELİNDEN GELENİ YAPIYOR dedim tam olarak.

Gelelim FETÖ’ye. FETÖ lideri Fetullah Gülen, (kandırılanların eski deyimiyle Hocaefendi Hazretleri) 28 Şubat darbesinden henüz 1 ay geçmeden hem STV’de katıldığı bir TV programında hem de ertesi gün Zaman gazetesinden “Ben şahsen başkanlık yada salahiyeti genişletilmiş Cumhurbaşkanlığı sistemine sıcak bakıyorum.” demek suretiyle daha o günlerden hayır diyeceğini vatana millete ilan etmiş. Evet yanlış duymadınız, FETÖ HAYIR ÇIKSIN DİYE KUDURUYOR deim tamda, evet.

IŞİD’i bilmiyoruz. Bilenler nasıl biliyor onu da bilmiyoruz. Bilenler nasıl bildiklerini izah ederlerse bizde teyit edelim hem.

Aklınızla dalga geçtiğim için özür dilerim. Ama şu sıralar moda ve iyi iş çıkartıyor. Hayırlısı olsun…